مجتمع به روایت تصویر
لینک های سایت

http://yerevanschool.ir/images/2.jpg

http://yerevanschool.ir/images/5.jpg

http://yerevanschool.ir/images/3.jpg

http://yerevanschool.ir/images/4.jpg

مراسم عزاداری روز تاسوعا در مجتمع شهید فهمیده

روز جمعه مورخ 94/8/1 و هم زمان با تاسوعای حسینی مراسم عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و حضرت اباالفضل العباس (ع) و یاران باوفایشان در مجتمع شهید فهمیده ایروان برگزار گردید.

در ابتدا مراسم با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید آغاز گردید و سپس دانش آموزان با قرائت زیارت پرفیض عاشورا فضای روحانی به جلسه بخشیدند.در ادامه این مراسم که با حضور تمامی دانش آموزان ابتدایی و متوسطه برگزار گردید بود ، حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا محبی به ایراد سخنرانی در ذکر فضایل حضرت ابالفضل العباس(ع) پرداخته و وفاداری ، بصیرت ، ادب و معرفت را از خصائل بارز آن حضرت قلمداد کردند و فرمودند این فضایل هر کدام می تواند برای ما الگوی روشن و واضحی باشد برای سرمشق قرار دادن در عصر حاضر.

سپس مداح و ذاکر اهل بیت (ع) حاج آقا ثابت جو به مرثیه سرایی و ذکر مصیبت امام حسین (ع) پرداختند و در پایان با مداحی و سینه زنی یاد علمدار کربلا حضرت ابالفضل العباس(ع) را گرامی داشتند.

از نکات جالب توجه این مراسم می توان به حضور پرشور دانش آموزان ارمنی در کنار دانش آموزان مسلمان در زمان عزاداری و سینه زنی اشاره کرد.

شایان ذکر است که در این مراسم علاوه بر همکاران محترم مجتمع شهید فهمیده ، حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا سیاح نیز حضور داشتند.