مجتمع به روایت تصویر
لینک های سایت

http://yerevanschool.ir/images/2.jpg

http://yerevanschool.ir/images/5.jpg

http://yerevanschool.ir/images/3.jpg

http://yerevanschool.ir/images/4.jpg

بازدید همکاران مجتمع شهید فهمیده از مدرسه 87 ارمنستان

   روز جمعه مورخ 3 مهرماه ، دبیران ، آموزگاران و کارکنان مجتمع آموزشی شهید فهمیده همراه با مدیریت این مجتمع از مدرسه شماره 87 ایروان بازدید نمودند.

          این مدرسه که در قسمت مرکزی شهر (خیابان مارشال باغرامیان) واقع شده است ، یکی از مدارس باسابقه ارمنستان می باشد و در حال حاضر دارای بیش از 850 دانش آموز می باشد.همچنین این مدرسه شامل دوره های تحصیلی ابتدایی و راهنمایی ( از پایه اول تا پایه نهم ) می باشد.

   ابتدا مدیریت محترم مجتمع با اهدای گل به مدیر آن آموزشگاه از ایشان به خاطر اختصاص وقت ویژه برای همکاران این مجتمع و به خاطر میزبانی تشکر کردند.سپس با توجه به همزمانی ورود همکاران با برگزاری مانور آتش نشانی در مدرسه همکاران به تماشای این مانور و آموزش به دانش آموزان آن مدرسه پرداختند.پس از آن در بدو ورود به فضای  آموزشگاه مدیر مجتمع کلیاتی از نحوه فعالیت و چگونگی ثبت نام دانش آموزان و همچنین سابقه فعالیت مدرسه ارائه نمودند و همراه با همکاران بازدید از فضای فیزیکی آموزشگاه را آغاز نمودند.ابتدا از چند کلاس درس و نحوه آموزش معلمان بازدید به عمل آمده ، همچنین سالن ورزشی ، اتاق بهداشت ، سالن آموزش زبان خارجی و ... مورد بازدید واقع گردیدند.

          از نکات بسیار زیبا و جالب توجه وجود اتاق بارش فکر ویژه دانش آموزان و همکاران بود که چیدمان صندلی ها به صورت میزگردی بود و دانش آموزان در این اتاق راجع به موضوعات مختلف به بحث و تبادل نظر می پرداختند.وجوداتاق مشاور و دو روانشناس و یک روانپزشک نیز از نکات جالب دیگر این مجتمع بود که با توجه به جمعیت بالای دانش آموز بر حجم کار انجام شده توسط مشاوران و گستره فعالیت آنان بسیار جلب توجه می نمود.از طرف دیگر آموزش قوانین راهنمایی و رانندگی تحت عنوان آموزش مهارت های زندگی به صورت شعر همراه با فیلم و ... بسیار زیبا و تاثیرگذار بود.

          در این آموزشگاه زبان روسی به عنوان زبان دوم آموزش داده می شد و از پایه سوم به بعد نیز زبان چهارم که عمدتاً فرانسه و فارسی می باشد آموزش داده می شود.به همین دلیل تجهیزات کمک آموزشی خاص از طرف سفارت ایران و فرانسه در اختیار مدرسه قرار داده شده است.

          از دیگر نکات جالب توجه نصب یک جمله یا شعر بر سردر ورودی هر کلاس بود که دو تا از آنها به عنوان مثال ذکر می گردد :

          "در هر چیزی خوشحالی وجود دارد ، اگر بتوانیم آن خوشحالی را پیدا کنیم ."

          "همه آن چیزهایی که شما با عشق به آنها نگاه کنید زیبا هستند."

          پس از بازدید از فضای فیزیکی جلسه مشترک آموزشی برگزار گردید.در این جلسه سرگروه های آموزشی دروس ریاضی – فیزیک – ادبیات – زیست و ابتدایی از مدرسه 87 همراه با معاونین آموزشی حضور داشتند و همکاران مجتمع شهید فهمیده نیز به صورت تخصصی و فرد به فرد به طرح سوالات در زمینه های آموزشی و همچنین شیوه های تدریس و ارزیابی و ارزشیابی پرداختند.

          در پایان با اهدای هدیه از زحمات مدیر مدرسه که در طول سه ساعت بازدید به صورت کامل همکاران را همراهی نمودند تقدیر و تشکر گردید و از مدیر محترم و همکاران ایشان دعوت شد تا همراه با گروهی از دانش آموزان خود از مجتمع شهید فهمیده بازدید نمایند.