مجتمع به روایت تصویر
لینک های سایت

http://yerevanschool.ir/images/2.jpg

http://yerevanschool.ir/images/5.jpg

http://yerevanschool.ir/images/3.jpg

http://yerevanschool.ir/images/4.jpg

حضور حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا حسین انصاریان و هیئت همراه در مجتمع آموزشی شهید فهمیده

          همزمان با بزرگداشت هفته معلم روز سه شنبه مورخ 94/2/15 واعظ ارجمند ، خطیب گرانقدر حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج حسین انصاریان و هیئت همراه و رایزن محترم فرهنگی و همراهانشان در جمع مسئولین و دبیران و دانش آموزان مجتمع شهید فهمیده ایروان حضور یافتند . 

در ابتدای مراسم آیاتی از کلام الله مجید توسط یکی از دبیران مجتمع تلاوت شد و سرود جمهوری اسلامی ایران توسط حضار اجرا گردید . سپس سرود زیبایی در مدح امام علی (ع) توسط دانش آموزان کلاس دوم ابتدایی اجرا گردید و پس از عرض خیر مقدم مسئولین مجتمع از ایشان جهت ایراد سخنرانی دعوت به عمل آمد و ایشان بیاناتی در خصوص علم و دانش به شرح ذیل ایراد فرمودند:

          "حقیقت علم از تاریکی به سوی نور رفتن است و تمام تلاش استعمار بی سواد نگه داشتن ملت ها بوده است . به عنوان مثال در زمان ناصرالدین شاه قاجار که مرحوم امیرکبیر دارالفنون را تاسیس نمودند و کارخانجاتی بوجود آمد ، با مست کردن شاه قاجار توانستند دستور قتل امیرکبیر را صادر کنند و این امر موجب خلا جبران ناپذیری در تاریخ ایران شد که به اعتراف انگلیسی ها اگر امیرکبیر را نمی کشتیم الآن ایران صد سال از ژاپن جلوتر بود و اگر چهار عامل قرآن ، عالمان دلسوز ، جمعیت ، منابع و معادن از ایران گرفته شود خاموش می شود و جنگ غرب با ایران جنگ دین نیست ، بلکه جنگ علم است که می خواهند ما نداشته باشیم.

          ایشان خطاب به دانش آموزان چند نصیحت و نکته مهم را یادآور شدند:

1- با توجه به مطالبی که گفته شد مسئولیت شما دانش آموزان خیلی خیلی سنگین است و باید بکوشید با تحصیل علم درد جامعه را کم کنید .

2- بنابر فرموده پیامبر اکرم (ص) : از تحصیل علم تا لحظه بیرون رفتن از دنیا خسته نشوید و هر کس زحمت بکشد نتیجه اش را می بیند و از فراگیری علم و زحمت آن هیچ گاه خسته نشوید .

3- نکته سوم توجه به پدر و مادر و احترام به والدین است . تا می توانید به آنها محبت کنید که روایت داریم دعای پدر و مادر در حق فرزند مستجاب می شود اگرچه مشرک باشد .

4- نکته چهارم اینکه امام علی (ع) فرمودند : من علمنی حرفا فقد سیرنی عبدا ، یعنی هر کس به من کلمه ای بیاموزد مرا عبد و بنده خود کرده است و بعد از پدر و مادری که در خانه دارید ، کسانی که به تو علم می آموزند پدر و مادرت هستند و معلم پدر معنوی و پدر علم توست و در برابر زحمت معلمان ، بوسیدن دستشان کار بسیار کوچکی است .

5- و نکته آخر اینکه در رفاقت خیلی مواظب باشید. بعضی ها در لباس رفاقت ، علم و سواد و کرامت شما را می دزدند و به جای آن سیگار و مواد مخدر می دهند و انسان را از هستی ساقط می کنند و تمام نعمت های زندگی را از شما می گیرند . "

          در خاتمه ایشان به اتفاق همراهان از کلاس های درس دوره ابتدایی بازدید به عمل آورده و از نزدیک در جریان تلاش آموزگاران در زمینه علمی و قرآنی قرار گرفتند و برای همه دعای خیر و آرزوی موفقیت نمودند